« Rujan 2024 »

Škola u prirodi na Otoku Svetog Nikole
Autor: Danijela Mihić, 21. 5. 2024.

Učenici 2.a i 2.c razreda Osnovne škole Finida te drugog razreda Područne škole Nova Vas zajedno sa svojim učiteljicama Suzanom Jakotić, Viktorijom Banko Vrtačić i Natašom Bayer boravili su u Školi u prirodi Otok Sveti Nikola u četvrtak 9.svibnja 2024. i  petak 10.svibnja 2024. Dvodnevni boravak učenika na otoku organiziran je uz pomoć Valamara koji je izašao ususret školi, učiteljicama i učenicima te osmislio zanimljive aktivnosti u okviru programa Škole u prirodi.

Sadržaj se nastavlja pod „opširnije“

Tijekom prvog dana boravka na otoku učenici su upoznali povijest otoka, posjetili dvorac i svjetionik, upoznali bogat svijet botanike na otoku, posadili grah, proučavali biljke pomoću mikroskopa te sudjelovali u potrazi za blagom. Drugi dan boravka učenici su proveli u  istraživanju svakodnevnih aktivnosti koje se događaju u hotelu te otkrili ono što je inače skriveno gostima. Naučili su kako pravilno namjestiti krevet, kako pripremiti fritaju, zamijenili su uloge na recepciji, vidjeli što radi kućni majstor te kapetan broda, a imali su priliku i razgovarati s direktorom hotela. Učenici su se kućama vratili prepuni dojmova i doživljaja, samostalniji i obogaćeni ovim neprocjenjivim iskustvom.

Posebna pohvala i zahvala Upravi Valamara, zaposlenicima hotela te animacijskom timu na suradnji, pristupačnosti, podršci u organizaciji te pružanju mogućnosti da djeca isprobaju nove i drugačije načine stjecanja znanja i vještina.